Nauczyciele

Profesjonalni muzycy

W naszej placówce uczą wyłącznie  profesjonalni muzycy.

Karolina Charko

 – wokalistka, pedagog, finalistka wielu polskich konkursów wokalnych.

Karolina jest absolwentką kierunku Jazzu i Muzyki Estradowej oraz Edukacji Muzycznej na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Brała udział w licznych programach telewizyjnych i konkursach wokalnych. W pierwszej edycji The Voice of Poland w znalazła się w ćwierćfinale. Jest również półfinalistką VII edycji programu Must Be The Music. Współpracowała z wieloma wybitnymi artystami, m.in.: Kayah, Kuba Badach, Krzysztof i Piotr Cugowscy, Ania Dąbrowska, Mietek Szczęśniak, Artur Gadowski, Sławek Uniatowski, Kortez.

Nauczanie

Umiejętności pedagogiczne doskonaliła na licznych warsztatach wokalnych pod kierunkiem m.in. Wojciecha Myrczka, Justyny Motylskiej, Moniki Malec, Mietka Szczęśniaka. Już w czasie studiów rozpoczęła rozwijanie swojej pasji pedagogicznej. Od kilku lat prowadzi zajęcia z dziećmi i dorosłymi jako instruktor wokalny.

Linki

Dominika Farbaniec

– wokalistka, manager, pedagog i logopeda.

Dominika Farbaniec to absolwentka Wokalistyki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, wydziału Wokalno-Aktorskiego. Poza śpiewem w zakresie jej zainteresowań leżą tematy związane z emisją i higieną głosu, logopedią a także logorytmiką. Rozwijając swoją wiedzę na te tematy ukończyła więc także Podyplomowe Studium z Logopedii i Emisji Głosu oraz Studium Pedagogizacji. Jako wokalistka Dominika jest czynnym muzykiem. Jest autorką m.in. projektu muzycznego Miłość mi wszystko wyjaśniła, którego premiera odbyła się w 2014 roku. Założyła również swoją własną agencję muzyczną – Dominika Farbaniec Music Agency, w której zajmuje się managementem artystycznym.

Nauczanie

Dominika Farbaniec to pedagog z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest autorką m.in. Programu Umuzykalniającego Mała Estrada skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Jako instruktorka śpiewu rozrywkowego pracę nad głosem opiera na Technice Speech Level Singing – jednej z najskuteczniejszych metod nauki śpiewu na świecie. Prowadzi również szkolenia z emisji i higieny głosu oraz praktyczne zajęcia z rehabilitacji głosu, stosując ćwiczenia relaksacyjne, fonacyjne i oddechowe. Na prowadzonych przez siebie zajęciach zwraca uwagę m.in. na wpływ muzyki na rozwój dziecka i ucznia, a także na prawidłową emisję głosu.

Linki

Angela Gołaszewska

– skrzypaczka.

Urodzona w 1994 roku. Absolwentka Uniwersytetu muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec Prof. Romana Lasockiego, dr. Kamili Wąsik Janiak oraz dr. Wojciecha Korpowskiego. 

Kariera muzyczna

Swoje umiejętności kształciła na wielu międzynarodowych kursach muzycznych m.in. w Łańcucie, Janowcu, w Europejskim Centrum kultury Krzysztofa Pendereckiego w Luslawicach, Londynie, Toledo, Mediolanie, Seulu. Współpracuje z orkiestrą symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Kameralną Orkiestrą Chopin Chamber University Orchestra, Polską orkiestrą Sinfonia Iuventus, Hulencourt Soloists Chamber Orchestra oraz Santander Orchestra. W swoim dorobku artystycznym ma na koncie koncerty w największych salach w Polsce i w Europie.

W 2019 roku wraz z orkiestrą Chopin Chamber University Orchestra odbyła miesięczną trasę koncertową po Chinach, obejmująca 21 koncertów.

Artystka chętnie wystepuje w formacjach kameralnych.

Jest członkiem założonego w 2018 roku kwartetu Vinyl String Quartet wykonującego muzykę filmową i jazzową. 

    Marta Guzik

    – pianistka związana z Filharmonią Narodową, pedagog.

    Marta Guzik ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina (filia w Białymstoku) w klasie fortepianu Jana Kadłubiskiego. Kontynuowała studia pianistyczne w paryskiej École Normale de Musique im. Alfreda Cortot w klasie Desire N’Kaoua (Diplôme Superieur), uzyskała Diplôme de Virtuosité w klasie Eugen’a Indjic’a w Schola Cantorum w Paryżu. Jest także stypendystką Foundation Zaleski. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich pod okiem wybitnych pianistów, takich jak: Joseph Banowetz (USA), Adam Wodnicki (USA), Joseph Stanford (RPA), Yonty Solomon (Wielka Brytania), John O’Conor (Wielka Brytania), Krzysztof Jabłoński (Polska).

    Kariera muzyczna

    Marta Guzik brała udział w koncercie młodych talentów podczas 26. Festival Chopin organizowanym przez Société Chopin w Paryżu. Jako czynny muzyk występuje zarówno w Polsce, jak i za granicą (głównie we Francji). Obecnie współpracuje między innymi z Janem Kadłubiskim i Filharmonią Narodową. Warto dodać, że Marta jako pianistka występuje również na wielu koncertach dla dzieci, np. w projektach takich jak Poranek dla małych melomanów (Filharmonia Narodowa), Pod boki i z przytupem – koncerty dla dzieci (Filharmonia Narodowa)czy Koncert dla dzieci – Mali Czarodzieje (MOK Legionowo).

    Linki

    Łukasz Karpiński

    – skrzypek, kompozytor, pedagog.

    Łukasz Karpiński jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Warszawie.

    Nauczanie

    ………..

    Linki

    Wojtek Makowski

    – gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent dj i pedagog.

    Wojtek Makowski na gitarach i innych instrumentach strunowych gra od 1998 roku. Od ponad 10 lat zajmuje się również produkcją muzyki. Inspiruje się wieloma gatunkami muzycznymi, eksperymentuje z dźwiękiem, improwizuje. Jest aktywnym muzykiem, koncertuje nie tylko z zespołami ale także sam, specjalizuje się też w oprawach muzycznych wernisaży. Jako kompozytor ma ogromne zamiłowanie do muzyki filmowej i udźwiękawiania obrazu.

    TRIOMAKU

    Po studiach kompozytorskich w Wielkiej Brytanii, Wojtek Makowski wrócił do rodzimej Warszawy i wspólnie z Wojtkiem Kurkiem (perkusja) i Bartoszem Łazarskim (kontrabas) założył TRIOMAKU. Trio inspirowało się nie tylko jazzem, ale również brzmieniami elektronicznymi, field recordingiem, samplami i noisem. Na swoim koncie skład ten posiada dwa bardzo dobrze przyjęte przez krytykę albumy: Post Jazz EP (2014)Klucz do oznaczania traw (2016).

    Nauczanie

    Wojtek Makowski w naszej szkole uczy gry na gitarze klasycznej, akustycznej i elektrycznej oraz na ukulele. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych, na każdym poziomie zaawansowania. Do nauczania podchodzi z radością i bardzo indywidualnie, dostosowując materiał odpowiednio do zainteresowań oraz temperamentu każdego ze swoich uczniów. Z przyjemnością zaraża swoją pasją do gry.

    Linki

    Paweł Szeląg

    – pianista, aranżer, kompozytor, pedagog
    • Opis zostanie uzupełniony wkrótce.

      Nauczanie

      ………..

      Linki

    Aleksandra Talacha

    – skrzypaczka, aranżerka, kompozytorka, pedagog.

    Aleksandra Talacha ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku) w klasie prof. Włodzimierza Promińskiego. Umiejętności gry na skrzypcach doskonaliła między innymi na kursach mistrzowskich w Polsce (Łańcut) i za granicą (Festival Junger Künstler-Bayreuth). Współpracuje z polskimi orkiestrami symfonicznymi i operami, gra również muzykę do przedstawień operetkowych, projekty z muzyką filmową i tangami. Należy do formacji Alfred Hause Tango Orchestra, jest członkiem Radomskiej Orkiestry Kameralnej (ROK). Gra również koncerty jazzowe i rock symfoniczny (tournee z brytyjską grupą YES).

    Nauczanie

    Aleksandra Talacha jest pedagogiem specjalizującym się w zakresie nauki gry na skrzypcach. Uczy osoby na każdym poziomie zaawansowania, w tym zarówno dzieci i młodzież, jak i dorosłych. Uważa za niezwykle istotny rozwój psychofizyczny młodego pokolenia – osiągany przez kontakt z muzyką i instrumentem.

    Linki

    Wojciech Bylica

    – perkusista, pedagog.

    Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i Studium Jazzowego na Bednarskiej. Otrzymał stypendium Fundacji Michała Urbaniaka w ramach UrbanatorDays. W 2012 roku zajął III. miejsce w konkursie Roland V`Drums. Występował m. in. z Malwiną Kusior w trasie koncertowej promującej jej płytę Przeznaczenie. Współtworzył także album Absurdustra – próba Norwida Natalii Sikory wydany przez Polskie Radio. Współpracował z zespołem MashMish( – finalistami Must Be the Music), One (- półfinalistami Must Be The Music), Anią Teliczan (- Sony Music Polska), Ewą Pac i Sienna Gospel Choir. Współpracował także operami i teatrami, w tym z: Teatrem Polskim, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Filharmonią Narodową, Operą Narodową. Gra m.in. w zespole Saturday Live.

    Linki

    Arkadiusz Żarek

    – saksofonista, magister sztuki, pedagog.

    Arkadiusz Żarek to mgr sztuki, saksofonista, pedagog i dyplomowany nauczyciel. Ukończył Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie saksofonu Krzysztofa Herdera. Oprócz muzyki jazzowej jest również wykonawcą muzyki klasycznej i współczesnej. Należy między innymi do Big Bandu działającego pod egidą Mińskiego Towarzystwa Muzycznego.

    A Rec Sax

    Zafascynowany muzyka elektroniczną, jako ,,A Rec Sax” eksperymentuje muzycznie łącząc klubowe brzmienia z instrumentami akustycznymi. Współpracuje z wieloma didżejami, m.in. w duecie znanym jako Cuareba. Zapraszany jest do większości klubów na terenie całego kraju, grając różnorodne imprezy klubowe. Obecnie jest rezydentem Opera Club w Warszawie oraz klubu Bed Room w Łodzi.

    Nauczanie

    Arkadiusz Żarek posiada wiele lat doświadczenia w nauczaniu – jako pedagog praktykę zdobywał prowadząc zajęcia w wielu szkołach muzycznych na Mazowszu. Jak sam mówi, pracuje w szkołach muzycznych przede wszystkim dla idei. Czerpie satysfakcję z pracy pedagogicznej, polegającej na zarażaniu pasją do muzyki oraz kształtowaniu osobowości artystycznych młodych ludzi. W szkole muzycznej w Wyszkowie Arkadiusz uczy gry na saksofonie.